Zmiana pracy - zarobki

Cześć, szykuję się do zmiany pracy aktualnie w pracy od prawie 2 lat robię głównie projekty szaf automatyki, oraz SCADY i HMI, czasami programuję PLC(Siemens) - niestety dość rzadko. Znam dość dobrze C# posiadam dość dużo wiedzy na temat szerokopojętej informatyki(sieci komputerowe, systemy operacyjne) zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Chciałbym zmienić pracę gdzie więcej będzie programowanie sterowników a mniej projektowania. Ile mógłbym dostać z takimi umiejętnoścmi? Wiem wszystkiego mogę dowiedzieć się na rozmowie, ale niechciałbym przestrzelić na rozmowie i podać dużo za wysokiej lub za niskiej stawki.

Mam również pytanie czy spotkaliście się z ofertami pracy dla programistów PLC w niemczech jedynie z językiem angielskim?

P.S. Chyba przydałabysię ponowna ankieta co do zarobków na grupie na facebooku, ostatnia była ponad rok temu a sporo się zmieniło przez ten czas jeżeli chodzi o zarobki.

Polecam artykuł warty uwagi, co do zarobków I wyceniania wlasnych kompetencji.

Wszystko zależy od lokalizacji. Zarobki znacząco różnią się w różnych rejonach Polski.

A czy ktos z uzytkownikow portalu orientuje sie jakie sa mozliwosci w naszej branzy w regionie Warmia-Mazury?

Ponad dwa lata temu robiłem rozpoznanie w boju przy zmianie pracy - Warszawa. Z Pracuj.pl dostawałem raporty, na ogół treści 10% procent użytkowników posiada takie umiejętności i staż i wykształcenie jak Ty - 90% niższe, 10% użytkowników zadeklarowało widełki pensji jak Ty 90% niższe.
Wybierani byli Ci co mniej umieli ale mieli mniejsze wymagania finansowe.
Trafiła się firma która chciała rozmawiać i potrzebowała osobę z konkretnymi umiejętnościami. Więc trzeba trochę cierpliwości. Szukanie pracy z wolnej stopy stwarza nerwowość w przyjmowaniu ofert i zmniejsza szanse przy negocjacji…