Zrzucana różnicówka - falownik

Cześć, to tak falownik: Lenze i550, zabezpieczony RCD C 10A, 30mA. Maszyna została uruchomiona, podczas uruchomienia (trwającego 2 dni) różnicówka wybiła dwukrotnie. Maszyna została przyjęta do odbioru, minęło około 16h pracy maszyny i dostałem wiadomość, że różnicówka wybija i nie chce się podnieść. Po dalszej diagnozie okazało się, że zrzuca ją przy włączeniu falownika nawet przy bardzo niskim obciążeniu. Z mojej wiedzy wynika, że RCD powinien być wymieniony na przynajmniej 100mA i chyba 16A, ponieważ RCD mają problemy z współpracą z falownikami (prąd upływu często przekracza 30mA). Tylko ciekawi mnie czemu działało to normalnie, a po pewnym czasie RCD umożliwia jakąkolwiek pracę.

RCD nie ma zwyczajnie sensu przy przekształtniku. DTR powinna mieć informacje co do tego jakie RCD mozesz faktycznie wykorzystac, ale czesto bedzie to raczej zabezpieczenie ppoz.

Jak już koniecznie chcesz mieć tą różniczkowe to typu U, dedykowana do falowników. Są 10x drozsze ale załączenie falownika nie wyzwoli RCD

1 polubienie