Jakie narzędzia powinien mieć automatyk w swoim zestawie?

@Mateusz_Drozd napisał w formie artykułu ciekawą propozycję i zestawienie narzędzi przydatnych dla “automatyka” i nie tylko. Swoje sprostowanie zamieścił w pierwszym akapicie. Zapraszam do lektury a następnie do dyskusji i uzupełnienia listy w klubie.

A może macie swoje ulubione narzędzia? Pochwalcie się w komentarzu, najlepiej wraz ze zdjęciem.

1lajk

Mój ulubiony multitool, do ściągnięcia izolacji i zaciśnięcia tulejki. Do zadań specjalnych. Zawsze mam przy sobie odkąd planista mi taki kupił jak pracowałem na UR :ok_hand:

Ile kosztuje taka zaciskarka?

Jest właśnie tania. 150-200 zł w zależności od tego czy taka jak na zdj czy żółto-czerwona z lepszą izolacją.

2lajki

Fajnie musi wyglądać taka żółto czerwona ale nie przeznacze na taką zaciskarkę więcej jak 75zł. Zbyt mało tego używam żeby odrabiało mi się latami.

1lajk

Wiadomo :wink:
Precyzując: 200 zł za 13 86 200 to mało jak za sprzęt od Knipexa, który jest najwyższą półką.

1lajk

Miałem kiedyś fajnego kolegę w pracy który pod moja nie obecnośc lubiał w pracy posłużyć się jakimś to ciekawym sprzętem z którejś tam z moich walizek by nadać swej pracy w oczach innych troszku więcej profesionalizmu. Jednakże lenistwo niektórym wchodzi glęboko pod skórę i jednym narzędziem chcą wykonać prace których w żadnym razie nie powinny wykonać tym co trzymają w ręce. Od pewnego czasu w warsztacie mam dwa typy narzędzi, takie całkiem pozamykane i trochę gorsze tez zamknięte :slight_smile:

(zdjecie) kto co lubi na wyjazd … Walizka +plecak+ walizka organizer z rupieciami :grin:

2lajki

W artykule nie widziałem coś podobnego to wstawiam.

3lajki

1386200 to inne narzędzie chyba. Kurde wszystkie fajne.

Co to za ustrojstwo Panie Grabek?

To prawie to samo. Chyba odpowiednik z lepsza izolacja.

Polecam 13 96 200T dodatkowo jest blokada na mniejsze otwarcie szczypiec

4lajki

Do Tomasz Szelc.
Ściągacz izolacji zewnętrznej z okrągłych przewodów . Chodzi o przewody wielożyłowe w podwójnej izolacji. Coś podobnego ma knupex weidmuller ale brak opcji przecinania spiralnego izolacji w knipexie i weidmuller.

Dzięki, pewno wystaje precyzyjne regulowany nożyk.

Do Tomasz.
Tak … ta niebieską nakrętka regulujemy, lecz dość sprytnie zrobione ostrze z jednej strony płaski a z drugiej półokrągły. Oczywiście te proste nożyki usuwają się do tego miałem jednej firmy za 40 zł netto to po pierwszych 10 min wrzuciłem do kosza.Nie ma sensu oszczędzać…

A jak ktoś ma problemy z cięciem przewodów -linia tylko grubszych :grin:. To polecam…

2lajki

To można by wsadzic sanitaruszowi do plecaka na pierszą linie frontu. Zaciekawil mnie ten knipex

Dla osób mających dużo pracy z przewodami posiadającymi ekran… do obrabiania ekranu dobrze sprawują się takie nożyczki na jednym ostrzu posiadają małe ząbki, które zapobiegają przesuwaniu się drucików podczas cięcia se.

1lajk

Takie ze ząbkami nadają się również do cięcia tkanin węglowo aramidowych.