Zmiana Hardware HW S7-300 + Safety

Witam, mam nastepujacy problem. Czy w s7-300 z safety (hw + program pobrany ze sterownika, klient nie zna hasla safety) jezeli dodam nowe urzadzenie w hardware i wgram do sterownika to safety zostanie nienaruszone ?? Czekam na wasze opinie i doświadczenia z tym związane

Moze bardziej sprecyzuje, mam hw usuwam wyspe zaworow niesafety, dodaje nowa innego typu. Kompiluje hw idzie kompilacja przechodzi do inicjalizacji safety > prosi o haslo. Czy jak wcisne cancel to skomplikowany bedzie hw i jak go wgram to nic sie nie stanie w czesci safety ??

Cześć,

Bez hasła się nie skompiluje i nie pozwoli podegrać.

Pozdrawiam!

Kontynuując dyskusję z Zmiana Hardware HW S7-300 + Safety:

czy oby na pewno ? chyba nie trzeba kompilować jeszcze raz programu od safty — jeśli nie usuwamy hardwaru zachodzącego na sprzęt safety, może hasło wyskakuje przy wgrywaniu - ale to nie jest kompilacja programu safety, jak kompilujemy program safery to generuje się nowy klucz kompilacji. a podczas wgrywania safety bez kompilacji zmienia się tylko klucz wgrania i nic więcej. A na 100% tobie wyskakuje hasło safery ale do wgrania a nie kompilacji, bez hasła nie wgrasz safety.

Jest tak ze kompilując wyskakuje prosba o haslo. Wgrywając również wyskoczy prośba. Ale pytanie jakie bedą konsekwencje zcancelowania. Czy tylko safety się nie wgra czy calość HW? napisałem do supportu siemensa zobaczymy co odpowiedzą.

https://support.industry.siemens.com/tf/ww/en/posts/download-hw-to-safety-plc/103982?page=0&pageSize=10

Tu jest opisany akurat ten sam przypadek

Pozdrawiam!

kiedyś wrzucałem falownik do sieci i musiałem wrzucić też HW i faktycznie ukarze się komunikat o wgrywaniu safety ale to jest program już skompilowany ze starym kluczem i tyle ale haslo musiałem znać, falownik nie uczestniczył bezpośrednio w safety, (PS, odcięcie napięcia było przez styczniki na zasilaniu grupy falowników). Efektem jest nowy HW + stara kompilacja safety,

P.S, tylko jak projekt miałem na kompie

Przechwytywanie

a wg. supportu mozna zcancelowac i wgrać.

Jutro spróbuję to sprawdzić :slight_smile:

ja niestety nie mam jak przetestowac, a nie chcialbym testować na działającej instalacji klienta. Oczywiście najbardziej interesuje mnie test na Simatic Managerze :slight_smile: bo w sumie nie zaznaczylem wczesniej na jakim programie pracuje :wink:

Jak na złość, do dyspozycji tylko 1200’tka i 1500’tka i TIA - dam znać jak tylko będzie okazja, ale co raz bardziej jestem przekonany, że jednak się rzeczywiście da - po rozmowach z kolegami i przejrzeniu kilku forów.

Pozdrawiam!

być może uda mi się to przetestować, prawdopoodbnie bede mial IM151-7F na testy. Jak przetestuje to dam znac :slight_smile:

1 polubienie

Test wyglada pozytywnie. Udalo sie wgrac nową konfiguracje. Jedyny minus to event w bufforze diagnostycznym o braku mozliwosci sprawdzenia konsystencji safety.
Sterownik normalnie w RUN (nie sugerowac sie errorem - on wynikal z tego ze inny sterownik po Profibusie byl w stopie przez co rzucil error). Event wyrzuca za kazdym razem gdy zatrzymamy sterownik i go uruchomimy, jak i rownież przy pierwszym uruchomieniu. Sygnatury safety nie zmienione oraz poprawne. Napisałem do supportu jeszcze zapytanie jakie konsekwencje ma ten event, zobaczymy co odpisza. Z tego co patrze nawet jak wgram od nowa safety itd. znajac haslo to przy przejsciu ze stop do run rzuca tym bledem.

2 polubienia

11111

Czyli nic nie stanie sie z programem safety :wink:

1 polubienie